Úvod > O školce > Informace o školce

O školce

Mateřská škola je příspěvkovou organizací, která zahájila provoz v září 2020. Nachází se ve středu obce Herink – okres Praha východ. Jedná se o novostavbu s atraktivními prostory a moderním vybavením. V okolí školy můžeme najít různé ekosystémy, rozmanitou přírodu – pole, rybníček, louku a vilovou část obce se zahrádkami pro námětové procházky při pobytu venku.

Mateřská škola je dvoutřídní předškolním zařízením s kapacitou 48 dětí, ve věku zpravidla 3 – 6 let.

Ve svém školním vzdělávacím programu, který vychází z Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání, klademe důraz na všestranný rozvoj dětské osobnosti.

Věkové složení děti na třídách je heterogenní ve věku 3 – 6 let, dle aktuálně přijatých dětí. Ve třídách prohlubujeme kooperativní činnosti (vzájemnou komunikaci, spolupráci), důraz klademe na adaptaci nově příchozích dětí, rozvoj sociálních dovedností a tolerance. U dětí v posledním roce předškolního vzdělávání se zaměřujeme na rozvoj školních dovedností.

Součástí každé třídy je herna, která také slouží pro odpočinek dětí a odpolední zájmové činnosti. Každá třída je vybavenaR didaktickými, sportovními pomůckami a hračkami odpovídajícími věku dětí. Druhou část třídy tvoří stolky pro přímou pedagogickou činnost, tvoření a stravování dětí.

Mateřská škola nemá vlastní kuchyň, strava je dovážena stravovací firmou a vydávána výdejním okénkem na třídách. Klademe důraz na zdravé stravování s dostatkem ovoce a zeleniny. Upevňujeme správné stolování, sebeobsluhu, používání příborů. V rámci pitného režimu mají děti po dobu svého denního pobytu v mateřské škole k dispozici nápoje (čaje, ovocné šťávy, vitamínové nápoje, džusy a pitnou vodu).

Před budovou školy je zahrada, která je vybavena víceúčelovými dřevěnými herními prvky, skluzavkou, houpačkou, pískovištěm s krycí plachtou , boční betonový plot bude využívám jako tabule, kryté venkovní posezení . Bezprostřední blízkosti školy je multifunkční hřiště, nově upravená náves a hřiště. Vše budeme v rámci možností využívat pro pobyt venku.

20200914_095910[1].jpg