Drobečková navigace

Úvod > Třídy > Červená > 30.11. – 4.12.Téma týdne: Návštěva Mikuláše

30.11. – 4.12.Téma týdne: Návštěva MikulášePřed příchodem očekávaného Mikuláše, čerta a anděla, se děti naučily čertí řeč a převlečeni za čertíky uvařily opravdický čertovský guláš ve velkém kotli, kde zamíchaly všechny špatné vlastnosti jako hlavní ingredience. Konečně nás navštívil dlouho očekávaný Mikuláš s andílkem a čertem. Anděl doprovázel děti celým peklem, až je dovedl k nebeské bráně. Před tím musely složit slib, že všechny hříchy zapsané v pekelné knize, se již nebudou opakovat. Krásně před Mikulášem zazpívaly a on je odměnil balíčkem dobrůtek.

 Aktivity: hudebně – dramatické, pohybové, výtvarné, tvůrčí

  • čertí guláš – hudebně – dramatické ztvárnění čertíků v pekle
  • zpívání u klavíru – písnička čertí guláš, rytmizace, doplňování slov do textu
  • tvůrčí – výroba sněhový vločky
  • čertovské cvičení
  • opičí dráha – tunel, řeka, obruče, žebřiny
  • jazykové chvilky

cert.png

 

BOLAVÉ KOPYTO

Čerti mluví čertí řečí,

když se zlobí, strašně křičí! Když je bolí kopyto,

tak brblají tohle to:

Ble ble, au, ble ble au, ble ble au, au, au, au.

Ble ble, au, ble ble au, ble ble au au au au.