Drobečková navigace

Úvod > Třídy > Červená > 2.11. – 6.11. Téma týdne: Moje Tělo a výchova ke zdraví

2.11. – 6.11. Téma týdne: Moje Tělo a výchova ke zdravíPondělí byl den plný kouzelných zážitků, jeden den se děti proměnily na vysněnou pohádkovou postavu, hrdinu, nebo zvířátko. Karneval byl nabitý zábavným programem, tancem, soutěžemi zpěvem a jinými oblíbenými dětskými činnostmi.

saso.jpg

Zbytek týdne si děti zábavnou a prožitkovou formou rozvíjely poznatky o lidském těle, z čeho se skládá, jak funguje, a jak o své tělo pečovat, povědomí o významu péče o čistotu a zdraví a taky o zdraví prospěšných a škodlivých potravin. Učily se  aktivně používat nová slova, rozvíjely manuální zručnost, upevňovaly poznatky.

 Aktivity: pohybové, výtvarné, hudební, estetické

  • tanec, soutěže, zpěv
  • skládání klauna – lepení, vybarvování
  • opičí dráha – obratnost
  • můj zdravý talíř
  • zpívání s kytaroupanak.jpg

 

V těle hodně kloubů máme                      

tělo jimi ohýbáme.                                    

Máme loket, rameno,                               

kotník, kyčel, koleno                               

A pak taky naštěstí,                                  

Pohyblivé zápěstí.