Drobečková navigace

Úvod > Třídy > Červená > 16.11. – 20.11 Téma týdne: Bacily a zdraví

16.11. – 20.11 Téma týdne: Bacily a zdraví vitam.jpgCelý týden jsme rozpoznávali zdraví a nemoci, uvědomovali si důležitost zdraví, prevence proti nemocím, důležitost vhodné stravy, vitamínů, proč chodíme na čerstvý vzduch, procházky, do přírody, do lesa, jaké oblečení nosíme, jak správně postupujeme při oblékání zimního oblečení. Proč je důležité spinkat, dodržovat hygienu. Zahráli jsme si na doktory, povídali o bacilech.

Aktivity: pohybové, výtvarné, hudební, tvůrčí, dramatické

  • výroba rukavice - malování temperami a prstovými barvami
  • bacilfoukání brčkem do temperových barev
  • ztvárnění lékařů a nemocných v nemocnici
  • pracovní list – co nám pomáhá k uzdravení
  • písničky u klavíru – polámal se mraveneček
  • dechové cvičení jazykové chvilky, gymnastika mluvidel